Malý bůh iPad – Help

Milí uživatelé,
tato aplikace vám přináší klasickou českou komiksovou trilogii Příhody Malého boha, Příchod bohů a Kruanova dobrodružství.

Trilogie se objevila poprvé v sedmdesátých letech na stránkách časopisu ABC a způsobila poprask. Poté vyšla mnohokrát v různých speciálních komiksových edicích a vždy nadchla novou generaci čtenáří.

Nyní ji ve spolupráci s autorem komiksu – Vlastislavem Tomanem – přinášíme na iPad jako první český komiks s vlastní aplikací.

Pro toto elektronické vydání jsme použili originální, nijak neupravené kresby Františka Kobíka, dodnes jednoho z nejuznávanějších českých komiksových kreslířů.

Máte tak možnost poprvé vidět komiksy tak, jak v sedmdesátých letech vznikly a je doposud viděli jen jeho tvůrci. Bez retuší, bez chyb způsobených tiskem, ale i s redakčními poznámkami na okraji papíru či soutiskovými značkami.

Snažili jsme se o co největší čtenářský komfort. Aplikace proto umožňuje prohlížet komiks v několika módech.

Buď si můžete jednoduše listovat stránkami a zvětšovat – zmenšovat stránky pomocí dvou prstů, nebo se dvojitým poklepáním můžete dostat do obrázkového módu. V něm pohodlně procházíte komiks políčko za políčkem.

Jedno kliknutí na stránku Vám zobrazí náhledy dalších komiksových stránek a text, který ke každé stránce komiksu přímo pro aplikaci napsal Vlastislav Toman.

Možná víte, že se začíná chystat i filmová verze Kruanových dobrodružství. Proto v aplikaci najdete jako bonus několik 3D modelů – Malého boha, koníky a Vejce.

Pro ty z Vás, které zajímá, jak komiks vznikl, je připraven i video-rozhovor s jeho duchovním otcem Vlastislavem Tomanem.

Doufáme, že z aplikace budete mít stejnou radost, jako my, že se budete dobře bavit. Aplikace je zároveň i náš expetiment s placeným obsahem v českých podmínkách. Vzhledem k nákladům na vývoj a nákup práv na uveřejnění komiksů jsme cenu jednoho vydání stanovili na €1.59, cenu celé trilogie na €2.99. Pokud se nám podaří získat zpět rozumnou část nákladů, rádi Vám přineseme na iPad další komiksy. Takže si držme palce.

Vaše podněty, jak aplikaci vylepšit, případně návrhy, jaké další komiksy byste si přáli na iPadu vidět, rádi uvítáme.

Děkujieme, tým NewsLab.cz

 

© NewsLab s. r. o. | kontakty | RSS | běží na platformě WordPress (česky)
 
spoluprace